Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
güvenilirlik
03-16-2009, 09:06 AM
Yorum: #1
güvenilirlik
NEDEN SİYASİLER EN AZ GÜVENİLEN SINIF

Geçen günlerde bir araştırma yapıldı. Türkiye de güvenilirlik araştırması. 8 ilde yapıldı bu kamuoyu yoklaması. Hatırı sayılır bir rakamla.Anket şirketinin tarafsızlığı konusunda bir bilgim yok.ne garip değil mi sonuçtan çok sonuçtan önce tarafsızlığı sorguluyoruz. Çünkü bizi buna mahkûm ediyorlar. İnsanlar haysiyetlerini onurlarını paralarla makamlarla bir ticarete sokunca bunun hafızalarda yer etmemesi çok da zor değil. Ben buna haysiyet menkul kıymetler diyorum.
¬
Konu bir araştırma.
Soru sizce Türkiye de en güvenilir sınıf hangisi sizce?
Cevap siyasiler.

Soru ve cevabın oluşturduğu bütünlük birçok kişinin garibine gitmez herhalde. Çünkü bende çevreme bir baktığımda arkadaşlarım, çevremdekiler, sokaktaki insan, hepsi nedense aynı konudan muzdarip. Bir basın yayın organında yâda bir seçim meydanında siyasiler tarafından verilen vaatlere pek kulak asmıyor. Bir vaatle karşılaştığın da (hadi be) sözünü duyar gibi oluyorum. Aslında vaatler siyasetin temelinde var. Vaatlerin olmadığı bir siyaset tabi ki düşünülemez. Ama biraz da ayakları yere sağlam bassa bunların o zaman siyasetin temelinde var olan vaat kavramı ile bunun aynı olduğunu söyleyebiliriz. Neyse ki bunda bir azalma var son zamanlar da. En azından artık seçmenlere seçim meydanlarında açacağı kapısı olmayan anahtarlar dağıtılmıyor. Yok, mu hiç çok yüksek vaatleri gerçekleştirenler tabi ki var. Bu topraklarda farklı insanlar da yetişti. Bu noktada bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Turgut Özal hükümeti kurulmuştur. Birçok proje gibi İstanbul sahil yolu projesi vardır özalın gündemin de. Tabii bunu meydanlarda gündeme getirir. Seçim sonuçlanır. Zamanın muhalefeti özala böyle bir şey yapmasının devlete çok pahalıya mal olacağını istimlâk edilecek olan arazilerle devletin altından kalkamayacağı bir yükün altına gireceğini söyler. Özal da aklında ki projeyi açıklar. Rahmetli meğer sahili doldurarak bu projesini gerçekleştirecekmiş. Yani arazileri istimlâk etmeye falan gerek yok. Deniz kimsenin tapulu arazisi değil ya. Gerçekten dönemin insanlarına gerçekleştirilmesi çok zor gelen proje gerçekleşti. Ve son eklemerle çok modern ve yararlı bir hal aldı. Aslında vaatleri gerçekleştirmek çok da zor değil. Bunun sayısız örneği vardır mutlaka. Yalnız benim aklıma gelenlerden bir tanesi bu.

Evet gerçekten bir azalma var bu desteksiz vaatlerde. Büyüklerimle bu konuları konuştuğum da geçmişin bu konuda sabıkasının daha çok olduğunu görüyorum. Ama bu araştırma sonucu hala siyasileri en güvenilmez sınıf olarak gösteriyor. Zannımca geçmiş de yaşananlar hala hafızalardan silinmemiş ve araştırma sonucunu da yansımış.


EYYUP BAYKARA
KAMU YÖNEYİMİ
HAZIRLIK[/color]
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
03-16-2009, 11:25 AM
Yorum: #2
Cvp: güvenilirlik
Eyyub kardeş, bu ülkede siyasiler, sağcısı da solcusu da dincisi de 1 hizmet ettiyse 5 yemiş, 5 de yedirmiş.Halk seçim dönemleri hatırlanmış.Sürekli kutuplanmış, kardeş kardeşi siyaset yüzünden katletmiş.Yanlış yönetimler darbeleri doğurmuş.Ülke 10 yıl geriye gitmiş, açlık sefalet de cabası.
Ekonomik, diplomatik projelr üretilememiş.Bu millet her hükümette bir ekonomik kriz yaşamış, evine ekmek götüremez olmuş.Dış politikada sürekli taviz verilmiş.

İstense 24 saatte bitirecek terör 24 yıldır bitirilememiş.Yetmiyormuş gibi 30 bin evladımızı şehit etmişiz.Henüz yine bir terörle mücadele paketi hazırlanamamış.

Eğitim sistemimizle sanki bu ülkenin çocukları bir şey öğrenmesin diye en verimli yaklaşık 20 yılı okul yolunda gitmiş.Her sene müfredat, sınav sistemi değişmekte.Henüz yeterli bir eğitim sistemi oluşturulamamış.

Ülke kurulalı 86 yıl oldu demokrasi oturtulamadı.

Bir önceki yazımda da dediğim gibi bu ülkenin kurtuluşu biz gençlerin elinde, Benim güvenilirlik sıramda 1. Gençlerdir kardeş.Yeterki yapabileceklerimizin farkına varalım.
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
03-18-2009, 07:29 AM
Yorum: #3
RE: güvenilirlik
bu dediiğini yapabilmek için gençlik çok çalışmalı. kendini her konuda geliştirmeli.
söylediklerine katılıyorum
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi