İ.Ü SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ ÖZERK FORUMU / İnternetteki Eviniz

Orjinalini görmek için tıklayınız: Başlarken: "Gerçekleri Söylemekten Korkmayın"
şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orijinal sürümü göster.
[Resim: bilalucar_resim.jpg] Başlarken: "Gerçekleri Söylemekten Korkmayın"

11 Mayıs 2008 Çarşamba
Anı-Günce
Dr. M. Bilal UÇAR
İçişleri Bakanlığı Dernekler Baş Denetçisi

Cool selam ve merhaba Siyasallı dostlar!
Bu sitede bana da yer verilmiş olmasından çok mutluyum buraya emeği ve gönül veren geçen herkese teşekkür sevgi ve saygı gönderiyorum.

Baştan beri istememe rağmen çok yoğun ve yorgun 1 yurtdışı çalışmasından sonra yurt içinde ancak bu gün size katılabildim.
Yol ve yer verin dostlar ben de geliyom. Aranızda olmak en büyük ayrıcalık. Herkesi kutluyorum ve başarılar diliyorum. Saygılar Sevgiler.
Hemen belirtelim ki Siyasala ilk girdiğim gün Atatürk'ün "Gerçekleri söylemekten korkmayın" sözünü okuyunca aradığımı bulmuştum. Atatürk namına ve hesabına yalan ve yanlışı yapanlara da doğruyu söyleme hakkımızı unutmayan Atatürk'ün en büyük talimatı olarak gerçekleri hep söylemişimdir. Yanlış bilmiyorsam buna benzer Hz. Muhammed veya İmam Alinin de "Gerçekleri söylemeyen ve gizleyen dilsiz şeytandır" sözü ile de örtüşen yerde durmuşumdur. -Biz doğru isek ve doğru söylüyorsak cesaretle açık yürek ve sözle doğrunun yanında olmamızda ve ifade etmemizde doğruluk vardır- derim.
Bu bağlamda iyice açık ve şeffaf olarak tanışmak için kişiliğimi Fatih Yavuz ve Muhteşem Süleyman ile Ahmet Yesevi, Yunus, Mevlana, Hacıbektaş ve Pir Sultan Abdal da bulabiliyorum. Ayrıca açık ve şaffaf olarak belirtiyorum ki Atatürk ve Mehmet Akif ile birlikte çağdaş devlet büyüklerimizden Özal ile iman ahlak ve maneviyat önderleri imam nursi ve gülen de kendimi ve aradığımı bulabiliyorum tabiki pergelimin merkezi buralar ama diğer ucu dünyayı kapsıyor Torunlar köyünde doğdum. Hoşgör mahallesinde büyüdüm. Mühabbet ve iyimserlik fedaisiyim. Kötümserliğe ve husumete hiç vaktim yok. Yaradılanı severim yaratandan ötürü.

Allah Muhammed ve Ali gibi herkesi kucaklıyor ve bağrıma basıyorum. Dar kafalı ve düşünceli değilim. Çok şükür herkes ile diyaloğa, dayanışmaya ve yardımlaşmaya her zaman açığım ve hazırım. Her zaman olaylara Pozitif ve iyi taraftan bakıyorum. İyiki İst. siyasallıyım ve Kamunun ilklerindenim madden ve manen zenginim dostlarım
tekrar merhaba

Her zaman iyilik, güzellik ve doğrulukta buluşmak dileğiyle nice nice sağlıklı günlere!....
Referans URL