İ.Ü SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ ÖZERK FORUMU / İnternetteki Eviniz

Orjinalini görmek için tıklayınız: Cep telefonunun zararını azaltıcı bir iki
şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orijinal sürümü göster.
Özellikle birisini arama esnasında (karşıdaki kişi telefonu açana kadar geçen süreçte) telefon yaydığı güç ile insan beynine ciddi anlamda zarar verebiliyor. Bu yüzden, cep telefonu kullananlara en çok tavsiye edilen korunma yöntemlerinden biri, arama esnasında çalma tonunu kulağımızda dinlemek yerine cep telefonu beynimizden uzak tutarak karşı tarafın telefonu açmasını beklemek. Telefon çalar çalmaz hemen kulağınıza götürmeyin. Çünkü bu anda telefon en çok enerjiyi harcar. Bu da insan sağlığını olumsuz etkiler.

İkincisi de eğer telefonda ahizesiz konuşma özelliği (handsfree), araç kiti veya kulaklık bulunuyorsa, görüşmeyi bu yollarla gerçekleştirmek. Böylelikle telefon yine beynimizden uzakta duracaktır. Bu telefonun yaydığı zararlı etkileri 10’da 1 oranında azaltır. Telefon ile kulağınız arasında 15 derecelik bir açının olmasına dikkat edin. Cep telefonunu kulağınıza ya da yüzünüze yapıştırmayın. Beyin gelişimi açısından 16 yaşından küçük çocukların cep telefonuyla konuşmasına fırsat vermeyin

Ayrıca, kablosuz internet kullananlar arkadaşlar laptopta wireless dan intrnete girerken konumda önemli... Mümkün mertebe wireless modemle laptop arasında olmamaya bakın..Yani konum olarak uzakta wireless modem sonra laptop sonra siz gelin...modemle laptop arasında olursanız daha çok etkilenebilirsiniz..
Referans URL